Home / Kozmetológia / Cymedics / Avita Plus

Avita Plus

Cymedics Avita Plus by medilabavita-Plus_frei

Jedná sa o unikátny prístroj slúžiaci k redukcii váhy, celkovému spevneniu a ozdraveniu tela a pokožky. Tento prístroj je 2v1. Ovláda teda dve metódy, ultrazvukovú kavitáciu a rádiofrekvenčnú terapiu. Veľkou výhodou je možnosť použiť metódy ako jednotlivo (teda buď ultrazvukovú kavitáciu, alebo rádiofrekvenčnú terapiu) tak i kombináciu oboch metód. avita Plus má “user friendly” dotykový displej. Ako operačný systém využíva špeciálne upravený Microsoft Windows. Ovládanie je celkom intuitívne. V programe má tiež nahrané demo videá, v ktorých je presne ukázané ako s prístrojom pri ošetrení pracovať.

Po stranách má avita Plus porty, do ktorých sa zapájajú sondy. Hlavné delenie sond je podľa metódy, ktorá sa zrovna aplikuje (ultrazvuková kavitácia, rádiofrekvencia). Ďalej sa sondy delia podľa veľkosti, závisí to na oblasti kde sa pracuje (tvár, brucho, nohy…). Toto rozdelenie robí prístroj maximálne variabilný a univerzálny. Dovoľuje teda celotelové ošetrenie.

Ďalšou výhodou je, že sondy majú tzv. counter. Pri dosiahnutí životnosti sondy sa na displeji objaví varovný symbol, ktorý indikuje, že sonda začína dosluhovať. Tým sa zabráni práci s nefunkčnou sondou. Pre pokročilých terapeutov je tu možnosť zvoliť Expert mode, kde sa nastavuje viac parametrov.

 

Ultrazvuková kavitácia

Metóda pri ktorej sa kombinuje ultrazvuk a rázová vlna. Ultrazvuk je tu reprezentovaný formou LIFU (low intesive focus ultrasound) v rozmedzí 30-70 KHz. Rázová vlna vyvíja tlak 4 KPa. Účinok stabilnej kavitácie na tukovú bunku je taký, že sa v bunke začnú tvoriť bubliny vďaka ultrazvuku. Tieto bublinky začnú periodicky kmitať, po čase vďaka kmitaniu narušia membránu bunky. Obsah bunky sa potom vyleje a je spracovaný lymfatickým systémom a následne vylúčený z tela ako odpad.

Nová generácia UZ sond má v sebe “electronic feedback”. Tá vďaka vibračným senzorom umiestneným priamo v sonde zisťuje odpor tkaniva a na základe tohto vyhodnotenia informuje terapeuta a odporučí mu ako zmeniť nastavenie, aby bolo ošetrenie maximálne efektívne. Jedinečnou novinkou a prevratnosťou je možnosť vykonávať ultrazvukovú kavitáciu na tvári, respektíve rieši problematiku “dvojitej brady”.

 

Rádiofrekvenčná terapia

Táto metóda sa používa k cielenému ohrevu kože a podkožných tukových tkanív. Aplikácia RF je monopolárna. Je tu teda využité elektrické pole, elektródy sa prikladajú priamo na pokožku. Experimentálne sa zistilo, že najúčinnejšia frekvencia je 1MHz. Na frekvencii závisí hĺbka, v akej terapia pôsobí. Táto hĺbka je cca 3mm.

RF terapia je okamžite viditeľná, neinvazívna metóda redukujúca vrásky, tvarujúca pokožku a podkožné tkanivo. Spevňuje pokožku na celom tele a tvári. Dokáže selektívne ohrievať kolagénne vlákna a tukové bunky. Zvyšuje prietok krvi a taktiež aktivuje metabolizmus tukových buniek, čo má za následok efektívnejšie spaľovanie tuku. Podporuje rast fibrioblastov. Podporuje vytváranie kolagénu. Spevňuje pokožku a kožné tkanivo.

 

Zníženie kontraindikácií – dôkaz zdravého ošetrenia
Nevhodný len pre tehotné ženy a klientov s implantovaným kardiostimulátorom